Jak pielęgnować skórę zimą?

Skóra reaguje w różny sposób na zmieniające się pory roku. Zimny wiatr, mróz, suche powietrze – to wszystko wpływa na kondycję skóry. Te czynniki powodują, że traci nawilżenie, co doprowadza do pękania i łuszczenia się naskórka nie tylko na twarzy, ale też na dłoniach i stopach. Jednak można temu łatwo zapobiec!

Skóra reaguje w różny sposób na zmieniające się pory roku. Zimny wiatr, mróz, suche powietrze – to wszystko wpływa na kondycję skóry. Te czynniki powodują, że traci nawilżenie, co doprowadza do pękania i łuszczenia się naskórka nie tylko na twarzy, ale też na dłoniach i stopach. Jednak można temu łatwo zapobiec!

Źródło: wizaz.pl

Jak rozpoznać suchą skórę?

Podrażniona skóra jest czerwona i szorstka w dotyku. Swędzi, jest popękana i łuszczy się. Kiedy ją dotykam może sprawiać ból i uczucie dyskomfortu. Symptomy mogą się różnić w zależności od miejsca występowania.

Jak zadbać o skórę zimą?

Jednak nie musimy być skazani na suchą i szorstką skórę. Wystarczy, że odpowiednio o nią zadbamy podczas zimowych miesięcy.

Źródło: drmax.pl

Unikaj produktów z alkoholem lub perfumowanych

Alkohol i substancje zapachowe w składzie podrażniają i wysuszają skórę. Mogą też powodować reakcje alergiczne. Korzystaj z bezzapachowych i bezalkoholowych kremów i produktów do mycia. Podczas mycia twarzy unikaj mydła – ono znacznie bardziej wysusza skórę.

Nie zapomnij o nawilżeniu!

Mycie, czy to samą wodą czy za pomocą specyfiku, pozbawia ją jej naturalnego nawilżenia – sebum. Skóra najlepiej wchłania preparaty nawilżające zaraz po umyciu. Aby chronić dłonie warto nosić rękawiczki w mroźnie dni i mieć przy sobie małe opakowanie kremu lub balsamu.

Korzystaj z kremu z filtrem

Mimo, że lato już minęło to nie odkładajmy kremu SPF na półkę. Dni są krótsze, ale to nie znaczy, że szkodliwe promieniowanie UV nie narusza bariery hydrolipidowej skóry. Krem przeciwsłoneczny nakłada się po wchłonięciu kremu. Aby chronić skórę zaleca się korzystanie z preparatu o minimalnej wartości 30 SPF.

Dobrze wybierz swoje ubrania

Nie od dzisiaj wiadomo, że sztuczne materiały źle wpływają na kondycję skóry. Wiele z nich podrażnia ją i powoduje nieprzyjemny świąd. Podczas trwania zimowych miesięcy warto zaopatrzyć się w ubrania i akcesoria wykonane z naturalnych materiałów, które zapewniają optymalną cyrkulację powietrza.

Dostosuj pielęgnacyjną rutynę do panujących warunków

W czasie trwania zimy warto dodać do swojej rutyny specjalne wieczorne zabiegi. Jest to idealny sposób na zrewitalizowanie osłabionej skóry. Emolienty (oleje) świetnie nawilżają skórę. Z uwagi na to, że są cięższe niż inne preparaty, wchłonięcie zajmie im więcej czasu. Jeśli zaaplikujemy go na noc, to będzie miał więcej czasu, aby dobrze się wchłonąć. Jeśli planujesz aplikację emolientu na dłonie lub stopy to warto owinąć je folią lub założyć gumowe rękawiczki, żeby nie pobrudzić pościeli.

Źródło: shutterstock

Dobra dieta to podstawa!

Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy tym, co jemy. Aby zapewnić zdrowy i promienny wygląd cery każdego dnia nie wystarczy tylko odpowiednia rutyna pielęgnacyjna. Uzupełnianie niezbędnych składników odżywczych i witamin jest niezbędne dla dobrego wyglądu. Warto sięgnąć po żywność i suplementy bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe omega trzy, sześć i dziewięć oraz witaminę C. Poza tym nie możemy zapomnieć o regularnym piciu wody i świeżych soków owocowych.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

Olejki do twarzy – dlaczego warto stosować i jak je dobrać do rodzaju skóry

Następny post

Wypadanie włosów zimą – jak temu zapobiec?

Powiązane posty

Wypadanie włosów zimą – jak temu zapobiec?

W czasie trwania zimy i lata przyswajamy więcej składników odżywczych z pożywienia oraz witaminę D z promieni słońca. Jest to czas, gdy włosy przeżywają najintensywniejszy okres wzrostu. W chłodniejszych okresach włosy “odpoczywają” i spowalniają swój wzrost.
Read More